SIK SORULAN SORULAR

Komple Taşımacılık, kısaca tek bir adresten yine tek bir adrese gidecek ve bir aracı hacim ya da ağırlık olarak tamamen dolduracak kargolarınızın komple araçlar ile sevk edilmesi şeklinde izah edilebilir. İngilizce tam treyler yükü anlamındaki Full Truck Load kelimelerinin baş harfleri olan FTL Taşımacılık olarak da anılır.

Komple taşımacılık, gerek sürat, gerek güvenlik, gerekse de fiyat açılarından en uygun nakliye metodudur. Komple Taşımacılık ’da ürünleriniz ambar ya da kargo modelinde olduğu gibi aktarma ve elleçleme görmez ya da parça yük taşımacılığında olduğu gibi araç yola çıkmak için başka yüklerin çıkmasını beklemez. Fiyat olarak ise diğer tüm taşıma modellerinden daha ekonomiktir.

İhtiyacınız doğrultusunda her türlü kamyonet, 6 teker kamyon, 10 teker kamyon, 40 ayak kamyon ve TIR lar vasıtası ile komple taşımacılık hizmeti veriyoruz.

Her türlü Komple Taşımacılık yükünüzü, çıkış ve varış noktaları arasındaki mesafe 900 Kilometre ve altı olan merkezlere 1 işgünü; 901 kilometre ve üzeri olan merkezlere ise maksimum da 2 işgünü içinde teslim etmekteyiz.

Komple Taşımacılık Fiyatları, yükün, hacim ve ağırlığı, ambalajının cinsi, yükleme şekli, mevsim, yol durumu, vs birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sebeple bu sayfadan siz değerli müşterilerimiz ile herhangi bir fiyat listesi paylaşılamamıştır. Ancak sahip olduğumuz yoğun işlem hacmi ve düzenli ödemelerimiz,  şoförler tarafından tercih edilen bir firma olmamızı ve piyasadaki en uygun fiyatları sunabiliyor olmamızı sağlamaktadır.. Bu sebeple tüm Komple Taşımacılık işlerinizde bizi arayarak günlük fiyat almanızı ve bize danışmadan asla gönderi yapmamanızı tavsiye ederiz.

Parsiyel Taşımacılık, kısaca bir aracın birden fazla göndericiye tahsis edilmesi şeklinde izah edilebilir. İngilizce tam treyler yükünden az anlamındaki Less Than Truck Load kelimelerinin baş harfleri olan LTL Taşımacılık olarak da anılır.

. Parsiyel Taşımacılık modelinde temel amaç ekonomi sağlamaktır. Öte yandan Parsiyel Taşımacılık sizlere önemli bir zaman avantajı da kazandırır; zira Parsiyel Taşımacılık, Komple Taşımacılıktan sonra en hızlı nakliye modelidir. Diğer taraftan ürünlerinizin fazla ağır ve hacimli oluşu, paletli oluşu gibi sebeplerden dolayı kargo firmalarınca kabul edilmemesi gibi durumlarda da Parsiyel Taşımacılık seçeneği imdadınıza yetişmektedir.

Parsiyel Taşımacılıkta aynı lokasyon ya da aynı rut üzerindeki çok sayıda göndericiden toplanan parça yükler, aynı araç ile yola çıkar ve yine aynı lokasyon ya da aynı rut üzerindeki çok sayıdaki alıcıya teslim edilir.

Parsiyel Taşımacılıkta iyi organize olunamaması halinde hasar, kayıp ve çapraz teslimat riskleri gündeme gelebilir. Ancak firmamız tüm yüklemeleri LIFO (Last In First Out) yöntemiyle gerçekleştirildiğinden yani ilk indirilecek yük araca en son yüklendiğinden CCS ile yaptığınız Parsiyel Taşımalarda herhangi bir ekstra hasar, kayıp ya da karışıklık riski söz konusu değildir.

Parsiyel Taşımacılık teslim sürelerimiz, Komple Taşımacılık teslim sürelerimize göre  + 1 işgünü opsiyonludur. Buna göre Parsiyel Taşımacılık teslim sürelerimizi, çıkış ve varış noktaları arasındaki mesafe 900 Kilometre ve altı olan merkezler için 1-2 işgünü; 901 kilometre ve üzeri olan merkezler için ise 2-3 işgünü olarak öngörebilirsiniz.

Parsiyel Taşımacılık Fiyatları, yükün, hacim ve ağırlığı, ambalajının cinsi, yükleme şekli, mevsim, yol durumu, vs birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sebeple bu sayfadan siz değerli müşterilerimiz ile herhangi bir fiyat listesi paylaşılamamıştır. Ancak sahip olduğumuz yoğun işlem hacmi ve düzenli ödemelerimiz,  şoförler tarafından tercih edilen bir firma olmamızı ve piyasadaki en uygun fiyatları sunabiliyor olmamızı sağlamaktadır.. Bu sebeple tüm Parsiyel Taşımacılık işlerinizde bizi arayarak günlük fiyat almanızı ve bize danışmadan asla gönderi yapmamanızı tavsiye ederiz.

E-Taşımacılık, yükünü taşıttıracak araç arayan firmalar ile aracına yük arayan sürücüleri bir araya getiren bir online nakliye organizasyonudur.

Buna göre gerek yük veren gerekse yük alan kişi ve/veya şirketler E-Taşımacılık sistemimize üye olarak organizasyona katılırlar. E-Taşımacılık süreci, yük veren firmaların araç ihtiyaçlarını bizlere bildirmesi ile devam eder. Sonrasında bizler, hiç vakit kaybetmeden sistemimizde ilanları yayınlarız. İlanlar, yayınlanmaları ile birlikte sayıları on binleri bulan üye şoförlerimizin telefonlarına düşer.  Akabinde işi cazip bulan şoförler telefonlarındaki yükle butonunu tıklayarak işe talip olurlar. İş en uygun şoföre verilir ve araç yük veren firma adresine yönlendirilir.

Hayır. Ne müşterilerimiz ne de sürücülerimiz sisteme üye olmak için hiç bir şekil ve nam altında hiç bir ücret ödemezler.

Firmamız, Türkiye’nin ilk ve en büyük E-Taşımacılık şirketi olan Webnak Lojistik Acentesidir. Bizleri arayarak siz de Webnak ağına dâhil olabilir ve gerek şehir içi, gerekse şehir dışı tüm komple ve parsiyel ihtiyaçlarınızı E-Taşımacılık sistemimiz üzerinden, uygun fiyat, hızlı ve güvenilir araç tedariği, 500.000 TL ye kadar ücretsiz sigorta ve 30 gün vadeli ödeme avantajları ile sorunsuzca karşılayabilirsiniz.

E-Taşımacılık sistemimize üye olmakla birlikte sürücülerimiz eş zamanlı olarak gittikleri her noktadan dönüş yükü bulma imkânına kavuşmaktadırlar. E-Taşımacılık mobil uygulamamız üzerinden iş alan şoförler asla tek kuruş dahi komisyon ödemezler. Ödemeleri ise evrakları tarafımıza ulaşır ulaşmaz aynı gün içinde hesaplarına yatar. Öte yandan yine tüm üye şoförlerimiz E-Taşımacılık organizasyonumuz kapsamındaki tüm kampanyalarımızdan faydalanır; BP istasyonlarından indirimli akaryakıtlarını alırken dinlenme istasyonlarımızdan da ücretsiz yararlanabilirler.

 

E-Taşımacılık platformumuz üzerinden araç isteyen müşterilerimiz çok kısa sürede ve güvenilir araç tedariki imkanına kavuşur. Öte yandan kamyoncularımıza sağladığımız son derece önemli imtiyazlar bizlere uygun fiyatlar şeklinde geri döner ve tüm E-Taşımacılık müşterilerimiz bu avantajlardan bizimle birlikte faydalanır. Firmamızla çalışmanın artıları bununla da bitmez; tüm gönderileriniz araç başı 500.000 TL ye kadar ücretsiz olarak sigortalanır. Diğer taraftan tüm araçlar GPS ile 7/24 takip edilirken tüm teslimat detayları da tarafınıza arzu ettiğiniz format ve periyodlarda raporlanır. Ve nihayet ödemeleriniz için de 30 gün vade imkânı yaratmak sureti ile E-Taşımacılık hizmeti kusursuz hale getirilirken müşteri memnuniyeti de maksimize edilmiş olur.

Ambar Taşımacılığı, Parsiyel Taşımacılık hizmetinin bir alt varyasyonu olarak karşımıza çıkmaktadır. Temel mantık aynı olup, bir aracın birden fazla göndericiye tahsis edilmesi şeklinde izah edilebilir. En bariz farklılık ise Ambar Taşımacılığı modelinde adresten alım ve adrese teslim işlemlerinin şehirlerarası araçlar ile değil; küçük dağıtım ve toplama araçları ile yapılmasıdır

Ambar Taşımacılığında adresinizden alınan ürünler çıkış aktarma merkezlerinde birleştirilerek şehirlerarası araçlara yüklenir. Varış transfer merkezlerinde ise ayrıştırılan yükler yine küçük araçlar vasıtası ile alıcılarına teslim edilir. Ambar Taşımacılığı aynı adrese gidecek 1-2 palet ürününüz için ideal modeldir. 3 Paletten yani yarım kapaktan sonra işlevini parça araçlara devreder.

Adana, Afyonkarahisar, Amasya, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Düzce, Edirne,Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Hatay, İzmir, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Muğla, Nevşehir, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Uşak, Yalova, Yozgat ve Zonguldak İlleri ve ilçelerine Ambar Taşımacılığı Hizmeti vermekteyiz. Yeni hatlarımız açıldıkça bilgilerini sitemiz üzerinden siz değerli müşterilerimiz ile paylaşacağız.

Ambar Taşımacılığı Teslim Sürelerimiz,  çıkış ve varış noktaları arasındaki mesafe 900 Kilometre ve altı olan merkezler ve merkeze bağlı ilçeler için 1-2 iş günü; 901 kilometre ve üzeri olan merkezler ve merkeze bağlı ilçeler için ise 2-3 iş günüdür. Merkeze uzak ilçe teslimatları ise çevre dağıtım planı çerçevesinde haftanın belli günlerinde gerçekleşmektedir.

10 Teker şeklinde tabir edilen araç, 3 dingilli ve 15 ton kapasiteli bir kamyon çeşididir. Bu şekilde adlandırılmasının sebebi, ön dingilde birerden 2 ve arka dingillerde 2 şerden 8 olmak üzere toplam 10 adet tekerleği olmasıdır. Açık ve kapalı kasa seçenekleri olup kasa ölçüleri ise genellikle 240 cm en ve 720 cm boy şeklindedir. Kapalı kasalarda yükseklik (h) umumiyetle 260-265 cm arasındadır.  Buna göre kullanılabilir alanları da 45 m3 ya da 15.000 desi olarak öngörülebilir.

40 Ayak şeklinde adlandırılan araç da yine bir kamyon çeşidi olup 10 tekerden farklı olarak 4 dingil ve 20 ton taşıma kapasitesine sahiptir. Ön ve orta dingillerde birer, arka dingillerde ise 2 şer adet olmak üzere toplam 12 adet tekerleği vardır.  40 Ayak kamyonların kasa enleri 10 teker araçlar ile aynı olup (240 cm) boyları ise 780 – 820 cm arasında farklılık göstermektedir. 54 m3 ya da 18.000 desi kullanılabilir hacme sahip 40 ayak kamyonlar ile ilgili bilinmesi gereken bir diğer detay ise bu araçların çoğunun açık kasalı oluşudur.

Belli sürelerde bir yerden başka bir yere taşınan, ambalaj ve kap içerisinde olan dosya, paket, koli, sandık vb. eşya ve emtialara “kargo” denirken, yine belli süreler zarfında şehir içi, şehirler arası ya da ülkeler arası eşya ve emtia taşınması işine de  “kargo taşımacılığı” denmektedir.