İstanbul
İstanbul
Pzt - Cuma / 08:00 - 18:00
|
info@ccslojistik.com.tr
|
+90-541-887-75-75
İstanbul
İstanbul
Pzt - Cuma / 08:00 - 18:00
|
info@ccslojistik.com.tr
|
+90-541-887-75-75

Frigo Taşımacılık

Frigo Taşımacılık Nedir?

Gıda ve ilaç gibi farklı ısı değerlerinde saklanması gereken ürünlerin, 18 °C ile -26 °C’ye arası ayarlanabilir soğutucuları bulunan donanımlı araçlarla taşınması işine Frigo Taşımacılık denmektedir. Frigo Taşımacılık, Soğuk Zincir Taşımacılığı ya da İklim Kontrollü Taşımacılık olarak da ifade edilir. Uluslararası taşımalarda ise İngilizce karşılığı olan “Transportation Refrigerated” kullanılmaktadır. Frigo Taşımacılık ‘ın ana amacı, yaş sebze ve meyve, dondurulmuş ürünler ve kuruyemişler gibi gıdaların, ilaç ve kimyasal maddeler gibi ısı kontrolü gerektiren ürünlerin ve süs bitkilerinin taşıma esnasında ısı değişimlerine karşı korunmasıdır.

 

Frigo Taşımacılık Gelişimi

Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi Frigo Taşımacılık, öncelikli olarak sıcaklık kontrollü araçlar gerektiren özel bir taşıma yöntemidir. Sevk edilen ürünleri taşıyan araçta, nakliye süreci boyunca ürünleri istenilen sıcaklıkta tutan yerleşik soğutma sistemleri bulunmaktadır. Bu tasarımın tarihçesi ise taa 1800 lü yılllara kadar uzanmaktadır. O dönemlerde ısı hassasiyeti olan ürünlerin taşınması için araçlar buz ve tuz ile doldurulur ve ürünler bu şekilde muhafaza edilmeye çalışılırdı. Bu yöntem kısmen işe yarasa da kuşkusuz ki total etki ve verimliliği oldukça düşüktü. Zaman içinde gelişen teknoloji bize ısı hassasiyeti olan ürünlerimizin saklanması ve sevkiyatı konusunda çok daha verimli imkanlar sundu.

Frigo Taşımacılık Türleri Nelerdir?

Değişen ısı koşullarına göre bozulma, şekil değiştirme ya da vasıflarını yitirme hassasiyeti olan gıda, ilaç,vs muhtelif ürünlerin özel soğutucu araçlar ile ısı kontrollü olarak taşınması işine Frigo Taşımacılık dendiğini yukarıda özetlemiştik.  Frigo Taşımacılık hizmeti kendi içinde de, Kuru (Standart), Serin (Cool), Soğuk (Cold) ve Donuk (Freeze) olmak üzere 4 alt kategoriye ayrılmıştır. Gelin; isterseniz kısaca bunlara da bir göz atalım…

Donuk Taşımacılık : -18C ila 26C arası ısı kontrollü olarak yapılan Frigo Taşımacılık işlerine Donuk Taşımacılık adı verilmektedir. Freeze Frigofrik Taşımacılık olarak da anılan bu taşıma modeli kapsamında dondurma, dondurulmuş meyve ve sebzeler, dondurulmuş et ürünleri ve deniz mahsülleri, vs ürünler yukarıda belirtilen derecelerde güvenle taşınmaktadır.

Soğuk Taşımacılık : +4C ila +8C arası ısı kontrollü olarak yapılan Frigo Taşımacılık işlerine Soğuk Taşımacılık adı verilmektedir. Cold Frigofrik Taşımacılık olarak da anılan bu taşıma modeli kapsamında her türlü beyaz ve kırmızı et; her türlü süt ve süt ürünü ve  yine her türlü sebze ve meyve yukarıda belirtilen derecelerde güvenle taşınmaktadır.

Serin Taşımacılık : +15C ila +18C arası ısı kontrollü olarak yapılan Frigo Taşımacılık işlerine Serin Taşımacılık adı verilmektedir. Cool Frigofrik Taşımacılık olarak da anılan bu taşıma modeli kapsamında her türlü çikolata ve ürünleri, unlu mamüller, yumurta, vs ürünler yukarıda belirtilen derecelerde güvenle taşınmaktadır.

Kuru Taşımacılık : +18C ila +26C arası ısı kontrollü olarak yapılan Frigo Taşımacılık işlerine Kuru Taşımacılık adı verilmektedir. Standart Frigofrik Taşımacılık olarak da anılan bu taşıma modeli kapsamında her türlü kahvaltılık gevrekler, kızarmış ekmekler, bisküvi, cips vs ürünler yukarıda belirtilen derecelerde güvenle taşınmaktadır.

 

 

 

 

 

Fiyatlandırma Detayları

Tüm fiyatlarımızı, fiyatlandırma detaylarımızı görmek ve çalışma prensiplerimizi okumak için lütfen aşağıdaki kutucukları tıklayınız. Fiyatlandırma Detayları

Fiyatlandırma Detayları

Yardım mı Gerekli?

Lütfen aşağıdaki e-posta adresimiz üzerinden bize yazın. En kısa sürede dönüş yapılacaktır. Ya da hiç beklemeden bizi telefonla arayın.

info@ccslojistik.com.tr0 (541) 887 75 75

Yeni Nesil Dijital Lojistik Operatörünüz CCS ile Taşımacılık Artık Çok Kolay...