İstanbul
İstanbul
Pzt - Cuma / 08:00 - 18:00
|
info@ccslojistik.com.tr
|
+90-541-887-75-75
İstanbul
İstanbul
Pzt - Cuma / 08:00 - 18:00
|
info@ccslojistik.com.tr
|
+90-541-887-75-75

Kargo Taşımacılığı

81 İl, 922 ilçede, 1.000+ Şube İle Hizmetinizdeyiz

Kargo Taşımacılığı

CCS Lojistik geniş hizmet yelpazesi kapsamında siz değerli müşterilerine Kargo Taşımacılığı hizmeti de sunmaktadır. Kargo ne demektir, Kargo Taşımacılığı nedir ve nasıl yapılr, Yurtiçi Kargo Hizmetleri şartlarımız, teslim sürelerimiz ve fiyatlarımız nasıldır gibi merak ettiğiniz tüm soruların cevapları aşağıda paylaşılacaktır.

Kargo Taşımacılığı Nedir?

Kargo kelimesi, lügatimize Batı Dillerinden girmiş “yük” anlamında kullanılan bir sözcüktür. Gündelik konuşmalarda herhangi bir hacim, ağırlık ya da ambalaj ayrımı yapılmaksızın bu manada kullanılır. Lojistik bir terim olarak incelendiğinde ise  “kişi ya da kuruluşların birbirlerine  gönderdikleri tek parçada en fazla 30 ds/kg olabilen koli ve paket içindeki malzemeyi” işaret etmektedir. Bunların taşınması işlemine de kısaca Kargo Taşımacılığı denmektedir.  Bidon, varil, tank ve çuval içindeki veya palet üzerindeki malzemeler ambalaj tipleri nedeni ile Yurtiçi Kargo Hizmetleri tanımı dışında kalmaktadırlar. Tek parçada 31 ds/kg ve üzerindeki gönderiler ise ağırlık ve hacimleri itibarı ile kargo kapsamı dışına çıkmakta ve “yük-eşya” olarak nitelendirilmektedirler. Kargo Taşımacılığı çok sayıda varış merkezine dağıtılması gereken az sayıdaki sevkiyatlarınız ve varış merkezleri ilçeler olan gönderileriniz için uygun bir hizmet modelidir.

Yurtiçi Kargo Hizmetleri ve CCS

Başlığımızda da ifade ettiğimiz gibi CCS 81 il ve 922 ilçeye, 1.000+ şube üzerinden Kargo Taşımacılığı ve Yurtiçi Kargo Hizmetleri vermektedir. Ama ifade sizi yanıltmasın zira CCS ‘nin kendi şubeleri yoktur ve hiç bir zaman da olmayacaktır. CCS, Kargo Taşımacılığı hizmetini dış kaynaklı olarak sunmaktadır. “Neden?” derseniz; söz edilen bu 1.000+ şubenin büyük çoğunluğu zarar etmekte ve söz konusu zarar taşıma fiyatlarına eklenerek göndericilere yansıtılmaktadır. CCS’nin ise farklı bir çalışma metodu vardır. O her bölgede en güçlü alt tedarikçi ile çalışır ve bu firmalar nezdinde yarattığı iş hacmine bağlı olarak aldığı yüksek oranlı iskontoları sizlerle paylaşır. Bu sayede Türkiye genel, reel fiyatlarla Kargo Taşımacılığı ve Yurtiçi Kargo Hizmeti almanıza olanak sağlar.

Kargo Taşımacılığı Standartlarımız

Bizlere vereceğiniz kargolar mutlaka yasaların belirlediği içerikte ve sağlam ve orijinal ambalajlar içinde olmalıdır. Buna göre akıcı özelliğe sahip sıvı maddeleri, yanıcı, patlayıcı, zehirli ve tehlikeli kimyasalları, delici ve kesici eşyaları, tek parçada fazla ağır ve hacimli yükleri, kötü kokulu ürünleri ne yazık ki taşıyamıyoruz. Diğer taraftan her türlü ziynet eşyası, çek, senet, altın, döviz, nakit para, gibi kıymetli evrakları da Yurtiçi Kargo Hizmetleri kapsamında maalesef kabul edemiyoruz. Her türlü yiyecek maddesi; cam, vs kolay kırılabilen maddeler ve yetersiz ambalajlı kargoları ise  ancak hasardan sorumlu olmayacağımızı gösterir bir taahhütname verilmesi sureti ile taşıyabiliyoruz.

Kargo Taşımacılığı Kargonuzun Yolculuğu

Kargolarınızı dilerseniz şubemize getirebilir, dilerseniz de bizim almamız için adresten alım ihbarı verebilirsiniz. Adresten alınan ya da şubeye getirilen kargolar ilk iş olarak içerik kontrolüne tabii tutulur. Standartlara uygun olanlar derhal kabul edilirken taahhütname gerektirenler için sizlere bir sorumluluk belgesi imzalattırılır. Taşınması yasal olarak mümkün olmayanlar ise teslim alınmazlar.

Akabinde ölçüm-tartım işlemleri gerçekleştirilir. Ölçüm-tartım esnasında kargolarınızın hem “desi” cinsinden hacimsel ağırlığı, hem de “kilogram” cinsinden reel ağırlığı belirlenir; yüksek olan değer hesaplamaya esas alınır. (“Desi” desimetrekübün kısaltılmış adı olup kargo taşımacılığında kullanılan bir hacimsel ağırlık birimidir. Desi hesaplaması kolinin cm cinsinden en, boy ve yüksekliğinin çarpımının 3.000 e bölünmesi sureti ile yapılır. Örneğin en: 20 cm, boy:30 cm ve yükseklik:40 cm ölçülerindeki bir kolinin hacmi, (20*30*40)/3.000= 8 desidir)

Kabul edilen kargolar belgeleri düzenlendikten ve barkodları yapıştırıldıktan sonra çıkış biriminin bağlı olduğu transfer merkezine sevk olunur ve böylece Kargo Taşımacılığı başlamış olur. Buralarda el değmeden otomatik olarak ayrıştırılan gönderileriniz varış aktarma merkezlerine gönderilmek üzere şehirler arası araçlara yüklenir.

Karşı aktarma merkezlerine ulaşan kargolar buralarda da yine otomatik olarak ayrıştırılarak ilgili teslim şubelerine yönlendirilirler.

Şubelere ulaşan kargolar ise kuryelere zimmetlenerek dağıtıma çıkartılır. Dağıtıma çıkartılan kargolar da teslim adreslerinde kimlik kontrollerini takiben alıcılarına ıslak imza karşılığı teslim edilir. Teslim detayları ise Kargo Taşımacılığı hizmetimizin standart bir ögesi olarak periyodik aralıklar ile sizlere raporlanır.

Kargo Taşımacılığı Teslim Sürelerimiz

Peki, kargonuzun yolculuğu kaç gün sürecektir? CCS Lojistik, Yurtiçi Kargo Hizmetleri kapsamında il ve ilçe merkezlerine çıkan tüm kargolarınızı 600 km’ye kadar olan mesafelerde 1 iş günü, 601-900 km arası mesafelerde 2 iş günü,  901 km ve üzeri mesafelerde ise 3 iş günü içerisinde alıcısına ulaştırmaktadır. Köy ya da kasabalara çıkabilecek gönderileriniz ise Kargo Taşımacılığı haftalık dağıtım planına tabi olabileceği gibi bazı gönderileriniz sadece şubede de teslim edilebilir. Bu sebeple her türlü sevkiyatınızdan önce mutlaka bizi arayarak öngörülen teslim şekil ve sürelerini öğreniniz.

Kargo Taşımacılığı Fiyatlarımız

Kargo firmaları standart Kargo Taşımacılığı fiyat tarifeleri ile çalışmakta; yüksek miktarda çıkışları olan müşterilerine ise bu listeler üzerinden gönderi adetlerine bağlı olarak değişen oranlarda indirimler tanımlamaktadırlar. Hal böyle olunca az sayıda gönderisi olan firmalar ile yüksek miktarlı çıkışları olanlar arasında ciddi manada bir maliyet farkı ortaya çıkmıştır. Örneğin yoğun gönderileri olan büyük firmalar 1 dosya gönderimi için sadece 6-7 TL öderken günde ancak 1-2 adet dosyası çıkan küçük çaplı müşteriler ise uzak bir hatta gönderecekleri tek bir dosya için vergileri ile birlikte yaklaşık 30 TL yi gözden çıkarmak zorundadırlar. CCS Lojistik’te ise gönderi miktarına bağlı olarak değişen fiyatlar yoktur. İllere göre farklılaşan rakamlar da söz konusu değildir. Örneğin 500 grama kadar olan tüm dosyalarınız Türkiye’nin her noktası için 10 TL olarak sabitlenmiştir. Bu sayede hem Yurtiçi Kargo Hizmetleri maliyetlerinizi kolaylıkla ölçer hem de ufacık gönderiler için bir servet ödemek zorunda kalmazsınız. Firmamızla ilgili en yeni haberleri almak için lütfen Facebook sayfamızı takip ediniz.

Fiyatlandırma Detayları

Tüm fiyatlarımızı, fiyatlandırma detaylarımızı görmek ve çalışma prensiplerimizi okumak için lütfen aşağıdaki kutucukları tıklayınız. Fiyatlandırma Detayları

Fiyatlandırma Detayları

Yardım mı Gerekli?

Lütfen aşağıdaki e-posta adresimiz üzerinden bize yazın. En kısa sürede dönüş yapılacaktır. Ya da hiç beklemeden bizi telefonla arayın.

info@ccslojistik.com.tr0 (541) 887 75 75

Yeni Nesil Dijital Lojistik Operatörünüz CCS ile Taşımacılık Artık Çok Kolay...