İstanbul
İstanbul
Pzt - Cuma / 08:00 - 18:00
|
info@ccslojistik.com.tr
|
+90-541-887-75-75
İstanbul
İstanbul
Pzt - Cuma / 08:00 - 18:00
|
info@ccslojistik.com.tr
|
+90-541-887-75-75

Van Ambarı

Van Ambarı Mı Arıyorsunuz?

Van Ambarı mı arıyorsunuz? Van Nakliye ihtiyacınız mı var? Van’a Taşıma işi mi yaptıracaksınız? Ama halen çalıştığınız partneriniz ile sıkıntılar mı yaşıyorsunuz? Örneğin alımlarınız gününde yapılmıyor mu? Gönderileriniz zamanında yola çıkmıyor; taahhüt edilen sürelerde teslim edilmiyor mu? Demek ki henüz CCS Lojistik ile tanışmadınız. Ama üzülmeyin. Zira en azından şu anda doğru adreste, doğru satırları okumaktasınız… Bu yazımızda size Van Ambarı nedir? İstanbul Van Nakliye Firmaları kimlerdir? CCS Lojistik’i diğerlerinden ayıran özellikler nelerdir? Nerelerden alım yapar, nerelere teslimat gerçekleştiririz? Neleri taşır, neleri taşımayız? Teslim sürelerimiz ve fiyatlarımız nasıldır? gibi merak ettiğiniz tüm konulara açıklık getirecek; Van Ambarı ve Van Nakliye ile ilgili aklınıza takılan tüm sorulara cevap vereceğiz.

Van Ambarı Nedir? Nasıl Çalışır?

Ambar Taşımacılığı Parsiyel Taşımacılığın bir alt varyasyonu… Temel mantık aynı: bir aracın birden fazla göndericiye tahsis edilmesi… En bariz farklılık ise Ambar Taşımacılığı modelinde adresten alım ve adrese teslim işlemlerinin şehirlerarası araçlar ile değil; küçük dağıtım ve toplama araçları ile yapılması… Buna göre Van Ambarı işleyişini, “toplama > birleştirme > sevk > ayrıştırma > dağıtım şeklinde özetlenebilecek 5 aşamalı bir süreç” şeklinde tarif etmek mümkün… Detaylar ise aşağıdaki gibi:

 

 Toplama (Pick-up): Bu aşamada Van Ambarı malzemeleriniz, küçük toplama araçları ile adreslerinizden alınır ve transfer merkezimize getirilir.
 Birleştirme (Consolidation): Transfer merkezlerimize değişik adreslerden gelen, Van Nakliye ürünleri burada birleştirilir ve şehirlerarası taşıma aracına yüklenir.
 Şehirlerarası Sevkiyat (Line Haul): Şehirlerarası taşıma aracına yüklenen Van kargolarınız toplu halde Van’a sevk edilir.
 Ayrıştırma (Deconsolidation): Van transfer merkezine ulaşan araçlarımız burada boşaltılır ve gelen Van kargoları, dağıtım adreslerine göre ayrıştırılır.
 Dağıtım (Drop-off): Van transfer merkezinde ayrıştırılan ürünler, küçük dağıtım araçlarına yüklenerek alıcılarına teslim edilir. 

 

Ambar Taşımacılığı hizmetimiz hakkında detaylı bilgi almak için lütfen sağdaki linki tıklayınız. CCS LOJİSTİK – AMBAR TAŞIMACILIĞI

 

Van Ambarı Ne Tür ve Ne Miktarda Ürünler İçin İdeal Bir Modeldir?

Van Ambarı genelde kargo firmalarının taşımadığı ya da ürün miktarınızın komple ve parsiyel araçlar için yetersiz kaldığı tipte gönderileriniz için uygun bir seçenektir. Buna göre aşağıda örnekleri verilmiş tarzdaki tüm gönderilerinizi  Van Ambar modeli çerçevesinde sevk edebilirsiniz.

 

Paletli Malzemeler: Her türlü paletli malzemeniz…
Borular: 13 Metreye kadar, her türlü plastik, demir ya da paslanmaz borularınız…
Sıvı Ürünler: Bidon, varil, fıçı ve IBC tank içindeki, ADR li olmayan, sıvı haldeki tüm ürünler…
Çuval İçindeki Malzemeler: Çuval ya da big-bag içindeki tüm ürünler…
Sanayi Ürünleri: Buzdolapları, çamaşır ve bulaşık makinaları, derin dondurucular ve sanayi tipi klimalar…

 

Miktara gelince… Van Ambarı, Van Nakliye işlerinizde size hiç bir zaman bir alt ya da üst sınır getirmeyecektir. Buna göre dilediğiniz miktarda yükü Van Ambarı ile sevk edebilirsiniz. Fakat 1 paletten az malzemelerin taşıma fiyatının 1 palet fiyatına yuvarlanacağını; 3 paletten fazla miktardaki gönderilerde ise parça araçlarının daha ekonomik olacağını bilmenizi isteriz. Peki bu durumda ne yapacağız? Ayrı bir Van Nakliye Firması mı arayacağız? Elbette hayır; CCS geniş hizmet yelpazesi bünyesinde siz değerli müşterilerine Van Parsiyel Taşımacılık hizmeti de sunmaktadır. Parça Yük Taşımacılığı ya da bilinen diğer adı ile Parsiyel Taşımacılık hizmetimiz hakkında detaylı bilgi almak için ise lütfen sağdaki linki tıklayınız.  CCS LOJİSTİK – PARSİYEL TAŞIMACILIK

 

İstanbul Van Ambarı Firmaları Kimlerdir? Bunlarla Ne Tip Problemler Yaşanmaktadır?

Peki İstanbul Van Ambarı Firmaları kimlerdir? Van’a çalışan nakliyeciler hangileridir? Aslına bakarsanız gerek bölgenin zor bir lokasyon oluşu, gerekse  ekonomik açıdan fazlaca yoğun olmayışı sebebi ile bu hatta çok da fazla aktör yoktur. Bunun sonucu olarak bu yöreye çalışan firmalar kendilerini fazlaca geliştirme ihtiyacı hissetmemişler; neredeyse 40 yıldır eski karadüzen metodlar ile faaliyet göstermeye devam edegelmişlerdir. Keza yine bu hatta çalışan firmalar da diğerleri gibi 2-3 illik bir alana sıkışmış; Türkiye Geneli yaygınlaşamamışlardır. Bu nedenle göndericiler de bir yandan tekelleşmiş bu ambarların kaprisleri ile mücadele ederken diğer taraftan da sayıları neredeyse 20 ye varan ayrı ayrı nakliyeci ile muhatap olmak zorunda kalmışlardır. Bu yolla kapasiteleri de 20 ye bölünmüş olduğundan her biri nezrindeki önemleri de minimize olmaktadır. Hal böyle olunca da “geliyoruz” deyip gelmeyen, “ürününüzü bugün yola çıkartıyoruz” deyip çıkartmayan, “kargonuz yarım saat içinde teslim oluyor” deyip kendilerini günlerce oyalayan firmalar ile yol almak durumunda kalmışlardır. İyi de bu durumda ne yapabiliriz ki? Elbette seçici olmalıyız? Peki, Van Ambarı seçim kriterlerimiz neler olmalı? Onu da aşağıda irdeleyeceğiz.

Peki Bu Van Ambarı Problemlerini Kiminle ve Nasıl Aşacağız?

“Van Ambarı seçimimizi neye göre yapacak ve kiminle çalışacağız?” Aslında bu sorunun yanıtı “kiminle asla çalışmamalıyız?” şeklindeki başka bir sorunun cevabında gizli… Lütfen, firmanın kurumsal yapısını ve iş yapış tarzını detaylıca irdeleyiniz. Sadece ucuzluk vaadi ile ortaya çıkan kişi ve kuruluşlara ise kesinlikle itibar etmeyiniz. Önce ciddi, güçlü ve kurumsal bir muhatap bulunuz; fiyat pazarlığı yapacaksanız da onunla yapınız. Bizler yapacağınız tüm kapsamlı araştırmaların size CCS’yi işaret edeceğini biliyoruz. Ancak yine de CCS’yi rakiplerinden ayıran özellikleri bir de bizden dinleyin istedik:

CCS'nin Diğerlerinden Farkı Nedir?

Firmamız CCS Lojistik, aşağıdaki kriterlerde rakiplerinden bariz şekilde ayrışmaktadır:

 

Yaygın Dağıtım Ağı: CCS, Türkiye’nin 7 bölge ve 56 iline Ambar Taşımacılığı  hizmeti verir. Ambarı olmayan az sayıda ile ise parça araçları ile çıkış yapar.
Gün İçi Alım Garantisi: Tarafımıza bildirilen tüm ihbarlar derhal işleme alınır ve tüm alımlar aynı gün içinde gerçekleştirilir.
Verilen Söze Sadakat: CCS daima sözünün arkasındadır. Sonunda zarar edecek dahi olsa verdiği söze sadakatten asla vazgeçmez.
Geniş Hizmet Yelpazesi: Firmamız sadece bir Van Ambarı değildir. CCS, ihtiyacınız olan tüm lojistik hizmetleri sizlere tek elden sunar
Öngörülebilir ve Hesaplı Fiyatlar: Fiyatlarımız son derece şeffaf ve hesaplıdır.
Süratli Teslimat: Türkiye’nin her noktasına önceden belirlenmiş en kısa süreler içinde teslimat yapmaktayız.
Takip Edilebilir Süreçler: Tüm gönderilerinizi sistemimiz üzerinden anlık olarak takip edebilir ve teslim evrak görüntülerine ulaşabilirsiniz.
Yetki Belgeli Taşımacılık: Firmamız, Ulaştırma Bakanlığınca verilmiş TİO ve H2 yetki belgelerine sahiptir. Linkleri tıklayarak belgelerimizi inceleyebilirsiniz. 
Sigortalı Taşımacılık: Firmamıza emanet ettiğiniz tüm ürünler, sigortalı olarak taşınmaktadır. Linki tıklayarak SİGORTA POLİÇEMİZİ inceleyebilirsiniz.  

 

Firmamız hakkında detaylı malumat almak ve günlük gelişmeleri takip etmek için lütfen FACEBOOK sayfamızı takip ediniz. Bunun için linki tıklamanız yeterlidir.

Peki, Neleri Taşıyor; Neleri Taşımıyoruz?

CCS, ağırlık, hacim ve ambalaj sınırlaması olmaksızın her türlü Van Ambarı yükünüzü güvenle taşır. Buna göre tüm dökme haldeki ya da bidon, varil, IBC tank, çuval, palet ya da koli içindeki, her türlü ham madde, kimyevi madde, plastik malzeme, ambalaj malzemesi, havalandırma malzemesi, vs sanayi ürünlerinizi bizim ile sevk edebileceğinizi zaten yukarıda da ifade etmiştik. Kabul edemediğimiz yegâne ürünlerise, taşınması suç ve yasak kapsamında olanlar ile yetki alanımızda olmayanlardır. Diğer taraftan Patlayıcı Maddeler, Yanıcı Maddeler, Oksitleyici Maddeler, Zehirleyici Maddeler, Aşındırıcı Maddeler ve Radyoaktif Maddeler gibi ürünlerinizi ise yalnız ve ancak ADR li taşımacılık hizmetimiz kapsamında taşıyabilmekteyiz. Detaylar için lütfen sağdaki linki tıklayınız. CCS LOJİSTİK – ADR’Lİ TAŞIMACILIK

CCS Nerelerden Alım Yapar? Ayrıca Alım Ücreti Var Mıdır?

Transfer Merkezimiz Gebze’de olup 20 den fazla toplama aracı ile Kocaeli’nin Gebze, Çayırova, Dilovası ve Darıca İlçelerine ilaveten, İstanbul Anadolu Yakasının tüm ilçelerinden de ücretsiz alım yapmaktadır. Ancak, İstanbul Avrupa Yakasından ya da yukarıda sayılan ama aracımızın toplamalarını tamamlayarak ayrıldığı bir lokasyondan geç bir ihbar verecekseniz ve bu ihbarın taşıma bedeli 1 kamyonet ücretinin altında kalıyorsa o zaman taşıma ücretiniz 1 kamyonet kira bedeline yuvarlanmaktadır.

Van'da Nerelere Teslimat Gerçekleştiriyoruz? Teslim Süreleri Nasıldır?

Firmamız Van İl Merkezi ile birlikte istisnasız tüm ilçelerine de Van Ambarı hizmeti vermektedir. CCS adreslerinizden aldığı kargolarınızı  3-4 iş günü içinde Van İl Merkezindeki ya da merkeze bağlı ilçelerdeki alıcılarına ulaştırır.  İlçe teslimatları ise, çevre dağıtım planı çerçevesinde haftanın belirli günleri yapılır. Bu noktada işi acele olan ve dağıtım gününü beklemek istemeyen müşterilerimiz için ise komple kamyonetler vasıtası ile ekspres dağıtım hizmeti de sunulmaktadır. Van Ambarı çevre dağıtım planı hakkında detay bilgi almak ve hangi ilçelere haftanın hangi günleri teslimat yapıldığını öğrenmek için lütfen söz konusu ilçeye ait aşağıdaki linki tıklayınız.

 

VAN İPEKYOLU AMBARI  VAN TUŞBA AMBARI  VAN EDREMİT AMBARI  VAN GÜRPINAR AMBARI  VAN GEVAŞ AMBARI  VAN ÖZALP AMBARI  VAN ÇATAK AMBARI  VAN SARAY AMBARI  VAN MURADİYE AMBARI   VAN ERCİŞ AMBARI  VAN ÇALDIRAN AMBARI  VAN BAHÇESARAY AMBARI  VAN BAŞKALE AMBARI 

Ölçüm Tartım Metodumuz Nedir? Fiyatlandırmamız Nasıldır?

Ürünleriniz, palet veya koli içinde ise ölçüm-tartım sürecini aşağıdaki gibi özetleyebiliriz: Öncelikli olarak gönderilerinizin hem “desi” cinsinden hacimsel ağırlığı, hem de “kilogram” cinsinden reel ağırlığı belirlenir; yüksek olan değer hesaplamaya esas alınır ve o ile ait birim taşıma fiyatı ile çarpılarak taşıma fiyatı bulunur. Ancak gönderileriniz farklı ambalajlar içinde ya da dökme halde ise bu kez devreye bir çok başka kriterler girecek ve ölçüm-tartım yukarıdaki gibi basitçe formüle edilemeyecektir. Bu tip şekilsiz gönderilerinizin nasıl hesaplanacağını öğrenmek için lütfen bizi arayınız.

 

(“Desi” desimetrekübün kısaltılmış adı olup ambar ve kargo taşımacılığında kullanılan bir hacimsel ağırlık birimidir. Desi hesaplaması, koli ya da paletin cm cinsinden en, boy ve yüksekliğinin çarpımının 3.000 e bölünmesi sureti ile yapılır. Örneğin en: 20 cm, boy:30 cm ve yükseklik:40 cm ölçülerindeki bir kolinin hacmi, (20*30*40)/3.000= 8 desidir)

 

Fiyatlandırma Detayları

Tüm fiyatlarımızı, fiyatlandırma detaylarımızı görmek ve çalışma prensiplerimizi okumak için lütfen aşağıdaki kutucukları tıklayınız. Fiyatlandırma Detayları

Fiyatlandırma Detayları

Yardım mı Gerekli?

Lütfen aşağıdaki e-posta adresimiz üzerinden bize yazın. En kısa sürede dönüş yapılacaktır. Ya da hiç beklemeden bizi telefonla arayın.

info@ccslojistik.com.tr0 (541) 887 75 75

Yeni Nesil Dijital Lojistik Operatörünüz CCS ile Taşımacılık Artık Çok Kolay...

Leave a Reply